Златен и два сребърни медала за каратистите от Каварна от световното първенство

20:38, 09 окт 16 / Спорт 25 318 Шрифт:
Един златен и два сребърни медала завоюваха състезателките от клуба по бойни спортове „Калиакра” – Каварна от 24-ото Световно първенство по Шотокан Карате До, което се проведе в Бургас.

След като Елена спечели първо място и стана световен шампион, днес тя и съотборничката й Женя Янева завоюваха сребърни медали, съобщи треньорът им Ариф Арифов.

Над 1 500 участници от 45 държави от 4 континента участват в 24-ото Световно първенство по Шотокан карате До и 9-та Световна Кохай купа. Бургас посреща участниците в зала "Младост", на 7 татамита. Близо 200 са участниците от българска страна, като националният отбор е от 50 състезатели. Останалите 150 каратеки ще вземат участие в световната Кохай купа. За престижното състезание в Бургас са президентът на Българската федерация по шотокан Александър Славков, треньорът на българския отбор Димитър Тодоранов, Колит Пут - ръководител на съдийската комисия на SKUDUN.