Момчил Петков и Ивелина Христова в ТОП 40 на Европейските индивидуални първенства по шах

13:25, 29 авг 16 / Спорт 25 563 Шрифт:
Двама състезатели от Добрич се класираха сред първите 40 в своите категории по време на провелите се от 17 до 28 август в Прага, Чехия, Европейски индивидуални първенства по шахмат, съобщават от Българската федерация по шах.

Момчил Петков от шахматен клуб „Енергия 21” се състезава при момчетата до 12 години. Той имаше конкуренция от 158 състезатели от 43 държави. С резултат от 5,5 точки той се класира на 30-о място.

Другият участник от ШК „Енергия 21” – Ивелина Христова, се състезава при момичетата до 8 години в конкуренция на 65 участнички от 31 държави. С резултат от 4 точки тя се класира на 38-о място.

С най-добър резултат от европейските индивидуални първенства за юноши и девойки до 18 години, където участие взеха и държавните ни млади медалисти и медалистки до 18 години, е Габриела Антова от София. В групата за девойки до 14 години тя се класира на второ място и така завоюва сребърния медал от първенството.