Изненадваща първа загуба за волейболния шампион "Добруджа"

21:51, 24 окт 16 / Спорт 25 324 Шрифт:
Отборът на "Пирин" (Разлог) постигна изненадваща победа с 3:1 (25:23, 25:20, 18:25, 25:20) над волейболния шампион "Добруджа" в последния мач от втория кръг на Суперлигата, съобщава dnevnik.bg.

Волейболистите на треньора Мирослав Живков предварително бяха сочени за фаворити в двубоя в зала "Дубротица", но прекалено многото грешки доведоха до разочароващия за феновете и тима резултат.

Волейболистите от Разлог взеха инициативата в мача още от първия гейм и дуктуваха темпото почти през целия двубой. "Пирин" нямаше никакви проблеми през първата и втората част на мача, въпреки че не печелеше с много голяма разлика.

Последва отпускане в редиците на гостите, което позволи на домакините да вземат убедително третия гейм с 25:18. В четвъртата част волейболистите на "Пирин" отново вдигнаха оборотите и нямаха проблеми да доведат двубоя до успешен край.

Домакините приключиха срещата с 33 грешки, 22 от които от начален удар, което се оказа решаващо.