Oтборът на РУ – Елена победи в турнира по стрелба, организиран от ОДМВР

08:57, 05 юли 15 / Любопитно 25 292 Шрифт:
По традиция всеки професионален празник ОДМВР – Велико Търново отбелязва с турнири по стрелба с пистолет „Макаров” и футбол на малки врати.

В турнира по стрелба участие взеха общо 16 отбора от ОДМВР – В. Търново, РД „ПБЗН” – В. Търново, ЗЖУ – Г. Оряховица, сектор БОП – В. Търново, ДАНС и представители на средствата за масово осведомяване.

В индивидуалното класиране на първо място със 70 точки от максимални 80 се класира Милен Маринов от РУ – Елена, след него с еднакъв брой точки – 69 са Владимир Иванов от РУ – В. Търново и Красимир Христов от РУ – П. Тръмбеш.

В отборното класиране първо място спечели отборът на РУ – Елена, втори се класираха служителите от сектор „ООРТП” при ОДМВР – В. Търново и на трето място останаха служителите от ЗЖУ – Г. Оряховица.

От представителите на медиите най-точен мерник демонстрира Бранимир Бонев от в. „Янтра ДНЕС”, след него се класира колегата му Пламен Караиванов и трети в класацията остана Атанас Тачев от КТВ „Видеосат”.

Тази година във футболната надпревара се включиха общо 8 отбора от структурните звена на ОДМВР – В. Търново, РД „ПБЗН” – В. Търново, сектор БОП и ДАНС – В. Търново. Срещите се проведоха на спортен комплекс „Спортно Търново”.

Първото място и купата на директора на областната дирекция спечели отборът на РУ – В. Търново. Награда им бе връчена от директора на областната дирекция ст. комисар Димитър Машов. На второ място остана отборът на РУ – Свищов, а третото място си поделиха отборите на ОДМВР – В. Търново и РД „ПБЗН” – В. Търново.

Служителите на ОДМВР – В. Търново и гостите имаха възможност да разгледат и изложените във фоайето на областната дирекция 39 експоната от оръжия, използвани от българската полиция от освобождението на България от турско робство до наши дни.