Първо и второ място за състезатели от Шумен в турнира по ориентиране

15:44, 25 юли 15 / Спорт 25 705 Шрифт:
Състезателите от Клуба по спортно ориентиране “Мадарски конник” в Шумен Атанас Бояров и Светослав Панов се класираха първи и втори в групата на мъжете, на средна дистанция шест километра, в традиционния турнир за купа “ Шуменска крепост”.

Състезанието се провежда днес и утре в Природен парк “Шуменско плато”.

Общо 120 ориентировачи от 17 клуба в страната мериха сили и умения в престижната национална надпревара.

В отборното класиране първи са състезателите от “Академик”-Варна, второ място извоюваха от Клуба по спортно ориентиране “Сините камъни”-Сливен, а след тях се наредиха състезателите от “Диана”-Ямбол.

Още трима шуменски ориентировачи са с челни класирания. Във възрастовата група на 16-годишните момчета Стоян Николов е втори. Сред жените с второ място е и Елена Стоянова в категорията на 55-годишните, а Йоана Вичева е трета в групата на 12-годишните.

Утре турнирът продължава с отворената тренировка, която ще започне в 10.30 ч.