"Локомотив" Пд и "Ботев" завършиха сезона с ремита

19:04, 13 дек 15 / Спорт 25 310 Шрифт:
Футболните тимове на "Локомотив" Пд и "Ботев" завършиха сезона с ремита. "Черно-белите" не успяха да се наложат като домакини на "Лаута" над отбора на "Берое", като почти до края на второто полувреме бяха в ролята на догонващи.

След равностойна първа част, в 55-ата минута гостите от Стара Загора успяха да поведат в резултата с гол на Георги Динков, който засече центрирана отляво топка и я прати в мрежата на домакините.

Локо успя да изравни едва в 89-ата минута след точен удар на Дани Кики.

Два часа по-рано пловдивският "Ботев" не успя да надделее над "Монтана", гостувайки им на стадион "Огоста". "Канарчетата" взеха една точка за равенството 1:1, а с поредния си мач без победа домакините завършиха сезона в дъното на таблицата.

"Монтана" поведе с гол на Атанас Илиев в 58-ата минута, а Лъчезар Балтанов изравни резултата в 72-та минута след изпълнение на корнер.

След днешния 20-и кръг от първенството "Локомотив" ще "презимува" на 7-о място в класирането с 22 точки, а Ботев влиза в зимната пауза на осма позиция с актив от 20 точки.