Танцьорите на "Дъга" обраха медалите на Коледния турнир "Изгряващи звезди"

08:01, 22 дек 15 / Спорт 25 352 Шрифт:
Три златни, два сребърни и два бронзови медала спечелиха състезатели на Клуб по спортни танци „Дъга” на провелия се в неделя в Пловдив Коледен турнир „Изгряващи звезди”, организиран от КСТ”Алекс”. Надпреварата е последната от календара на Българска федерация по спортни танци за тази година. Право да участват в нея имаха само некартотекирани двойки и соло момичета на възраст до 13 години.

Най-новата танцова двойка на КСТ ”Дъга” Христо Инков и Стефани Фичева станаха трети в групата до 7 години. Те спечелиха и приза за най-малка танцова двойка на турнира. Сияна Димитрова спечели първо място на соло момичета до 9 години, Хрисимира Драганова стана първа при момичета до 11 години, Яна-Мария Иванова стана втора в същата група. Ивана Петкова спечели първо място при соло момичетата до 13 години. Тя получи и награда за най-атрактивен костюм. Танцовата двойка Богдан Братанов и Александра Пешакова станаха трети в групата на състезателите до 13 години.

КСТ „Дъга” спечелиха и приза за клуб, пропътувал най-дълго разстояние до турнира. Домакините изразиха надежда да открият спортната 2016 година, като организират първия турнир от календара на федерацията през март.