"Дунав 8806" завърши 2015 г. втори

09:43, 23 дек 15 / Спорт 25 330 Шрифт:
Баскетболистките на "Дунав 8806" загубиха от "Хасково 2012" в последния си мач за 2015 г. Срещата от 10-ия кръг на Държавното първенство при жените в зала "Дружба" в южния град приключи 80:62 (23:23, 22:14, 15:10, 20:15) за домакините.

Съдийският състав за двубоя включваше Мартин Хорозов, Младен Марков, Николай Костов и София Масларова.

Дунавки започнаха по-добре срещата. Хасковският тим обаче постепенно изравни играта и първата част приключи при 23:23. Отборът на Елена Станкова се възползва максимално от грешките на изморените от европейските битки шампионки и още на почивката поведе с 45:37. След подновяването на играта гостите така и не успяха да се върнат в мача и отстъпиха с крайното 62:80.

Биляна Степанович вкара 17 точки и овладя 7 борби. Радостина Димитрова се отчете с 12 точки и 6 асистенции, а Дженифър Брандън записа дабъл дабъл с 11 точки и 11 борби.

Така "сините феи" останаха втори във временното класиране с актив от 17 точки от 7 победи и 3 загуби, колкото имат и "Нефтохимик 2010" и "Монтана 2003". Отборът от Хасково е лидер в класирането с 19 точки след 9 победи и само 1 загуба.

След почивка за Коледа и Нова година момичетата на Георги Божков подновяват първенството с мач на 6 януари от 18 ч. срещу "Левски 2014" в Русе.