Над 200 атлети се включиха в щафета "Освободител" в чест на 3 март

17:08, 03 мар 16 25 278 Шрифт:
52-та лекоатлетическа щафета "Освободител" събра на старт пред Съдебната палата  в Сливен над 200 момичета, момчета, юноши и девойки в три възрастови групи.

Проявата се проведе в чест на Националния празник на България.

Състезателното трасе бе разпределено в осем поста, между четири участващи от дамското и четири от мъжкото направление.

В най - малката възрастова група 5-7 клас, където участваха 12 отбора, първото място спечелиха възпитаниците на III ОУ "Д-р Иван Селимински". На второ място се класира  XI СОУ "Константин Константинов", а трети саXII ОУ „Елисавета Багряна”, следвани от X СОУ "Йордан Йовков", VII ОУ "Панайот Хитов" и  II ОУ "Христо Ботев, които затвориха шестата позиция..

Във втора възрастова група, от 8 до 10 клас, на първо място е тимът на ПМГ "Добри Чинтулов". Второто място бе заето от Професионална гимназия по хотелиерство и туризъм“Акад.Н.Неделчев“, а третото от ГПЗЕ „Захарий Стоянов”, Четвърти са  I СОУ "Хаджи Мина Пашов".

В трета възрастова група, 11- 12 клас, първото място зае ПМГ "Добри Чинтулов", на второ място - Хуманитарна гимназия "Дамян Дамянов", трето място - Професионална гимназия по икономика "Проф. д-р Димитър Табаков", четвърто място - Професионална гимназия по строителство и геодезия "Арх. Георги Козаров" и петото място бе за учениците от V СОУ "Пейо Яворов".

Кметът Стефан Радев награди призьорите."За мен е удоволствие да Ви приветствам, още повече, че самият аз съм участвал като ученик в тази щафета. Много е важно да помним защо се провежда, тъй като, докато пазим традициите и зачитаме дати като 3 март, ще я има България",  заяви пред участниците градоначалникът.

Победителите получиха грамоти, купи и награди, осигурени от Община Сливен. За всички отбори бяха осигурени футболни топки от Обединена българска банка.

Лекоатлетическата щафета "Освободител" води началото си от 1964 г. Първи организатори на проявата са спортните деятели Щилиян Тенчев и Любен Савов.