"Берое" не успя да пречупи 10 души от "Черно море"

22:01, 03 мар 16 / Спорт 25 278 Шрифт:
"Берое" и "Черно море" завършиха 0:0 в последния мач от 23-ия кръг на "А" футболна група, като гостите от Варна играха един час с човек по-малко, съобщи dnevnik.bg.

Точката обаче помогна на старозагорския отбор да се изравни с "Левски" и "Славия" на второто място с по 35 точки.

Най-чистото положение през първото полувреме беше в 24-ата минута, когато Игор Джоман изведе чудесно Спас Делев. Нападателят овладя и веднага стреля към близкия ъгъл, но вратарят на черноморци Георги Китанов реагира по най-добрия начин и спаси опасния удар.

А в 32-ата минута гостите от Варна останаха с човек по-малко, след като техният испански нападател Бакари получи два жълти картона в рамките на шест минути. Той първо извърши нарушение срещу Венцислав Василев и получи жълт картон. Шест минути по-късно за доста спорно нарушение испанецът получи втори жълт картон.

През второто полувреме домакините, с човек повече, атакуваха през цялото време, но головите положения пред двамата вратари бяха 1:1. В 78-ата минута гостите бяха близко до гол - Владислав Романов беше изведен добре в близост до Благой Макенджиев, но в последния момент Венцислав Василев с шпагат изби топката в ъглов удар.

А в последната минута след изпълнение на ъглов удар влезлият като резерва Георги Божилов отклони топката с глава, но Китанов реагира отлично и се справи със ситуацията.