Бургаските волейболистки отиват на полуфинал за купата на България

20:45, 05 мар 16 / Спорт 25 387 Шрифт:
Волейболистките от „Бургас 2007” си осигуриха място на полуфиналите в турнира за купата на България, след като записаха втора победа в група „А”, съобщи репортер на Topnovini.bg в Шумен. Вчера те се наложиха с 3:2 гейма над „Казанлък Волей“.

В мача, който се изигра днес, бургазлийки победиха домакините от Шумен с 3:0 (25:18, 25:11, 25:20). Шуменки изиграха добър първи гейм и слаб втори. В третата част домакините взеха добра преднина при 11:5. Бургазлийки бързо се върнаха в гейма и стигнаха до равенство при 14:14, а при второто техническо прекъсване поведоха с 16:14. Влейболистките от „Шумен 05“ успяха да ги догонят за ново равенство - 16:16, но след това тимът на Ваня Соколова не позволи да бъде обърнат и спечели частта с 25:19, а с това и втората си победа в групата.

В другата среща "Левски" победи трудно "Казанлък Волей" с 3:2 гейма.

Така утре срещите от груповата фаза ще бъдат само за определяне на крайното класиране в групата. Един срещу друг в директен сблъсък за първото място ще застанат „Левски” и „Бургас 2007”, като от развоя на мача ще зависи първото и второто място и срещу кой от другата група ще се изправят на полуфиналите. Срещата започва от 14:00 часа.