„Нефтохимик 2010“ разби „Миньор“, бургазлии първенци в Суперлигата по волейбол

15:22, 06 мар 16 / Спорт 25 330 Шрифт:
Волейболистите на бургаския клуб „Нефтохимик 2010“ завършиха като първенец в редовния сезон от първенството на Суперлигата на България при мъжете, пише сайтът bgvolleyball.com. В последния кръг те надиграха като домакини „Миньор“ (Перник) с 3:0 (25:17, 25:12, 25:23). Мачът се състоя снощи в зала „Младост“.

С този резултат бургазлии си осигуриха най-малко сребърни медали за сезон 2015/2016, след като в плейофната фаза се играе само и единствено за титлата. При положение, че не могат да достигнат до финалния двубой за титлата, играчите на „Нефтохимик 2010“ ще отстъпят едно място надолу и ще завършат като вицешампион.

Отборът на „Миньор“ приключва на десето място в подреждането. Тимът отпада от елитната група за следващата състезателна година.

„Нефтохимик 2010“ бяха водещи на полето. В първите два гейма взимаха стабилна преднина и затваряха безпрепятствено частите. В третия гейм настъпи лек спад и за момент имаше равенство 22:22, но в крайна сметка бургаските волейболисти постигнаха крайната победа.

В четвъртфиналните плейофи „Нефтохимик 2010“ се изправя срещу заелия осмо място в класирането тим на „Тетевен Волей“ (Тетевен).