"Сините феи" отстъпиха категорично в борбата за финал за Купата

20:56, 06 мар 16 / Спорт 25 251 Шрифт:
"Дунав 8806" загуби от "Берое" в мач от полуфиналите на турнира за Купата на България. Русенският състав отстъпи в зала "Общинска" в Стара Загора с 57:82 (9:28, 16:19, 12:20, 20:15) на домакините на надпреварата.

Беройки вкараха първите 7 точки в мача. Те се възползваха от всяка грешка на съперника и контролираха развоя на игрището. След 10 минути игра дунавки изоставаха вече с 19 точки за 9:28.

Шампионките и 4-кратни носителки на трофея за Купата на България опитаха да се посъбудят след това, но трудно намираха верният път към коша на домакините и начини за противодействие на техните атаки. Така до почивката те изоставаха вече с 22 точки за 25:47.

След подновяването на играта разликата между двата отбора продължи да набъбва. 10 минути преди края "сините феи" изоставаха с 30 точки за 37:67, а финалната сирена закова 82:57 на таблото за отбора на "Берое".

Деляна Коева вкара 14 точки за дунавки, а Александра Катич добави 12 т. Дженифър Брандън добави 9 точки и 11 борби.

В утрешния 7 март от 15:30 ч. русенският състав излиза срещу "Хасково 2012" отново в зала "Общинска" в Стара Загора в мач за третото място, а от 18 ч. на същото място домакините срещат "Монтана 2003" в борба за Купата.