Борбен Шумен загуби от Левски в мач от А група по баскетбол

20:30, 11 мар 16 / Спорт 25 396 Шрифт:
Шумен записа загуба от вторият отбор на Левски 2014 в мач от първата шестица на А група. Срещата бе отложена от 1-ия кръг и се ира в зала „Младост”,  която бе изпълнена от публика.

"Сините" победиха домакините с 83:70 след много силно първо полувреме.

През първата част Левски натрупа преднина от над 20 точки, която им позволи да са по-спокойни след почивката.

Първият кош в мача бе за шуменци след точен удар на Андрей Иванов, но след това левскарите отговориха със серия от 15-2 и набързо направиха двуцифрена разлика. До края на първата част тя се движеше около 10 точки, а през втората нарастна с още. "Сините" направиха 17-4 и поведоха с цели 25 точки, като до почивката преднината им падна до 22.

Разликата сините успяха да задържат и в третата четвърт, в която шуменци играха много добре и спечелиха с 16-4. Авансът на гостите от София падна до 12 точки, но домакините не успяха да направят обрат.

С дабъл-дабъл за победителите завърши Ивко Ивков след 18 точки и 11 борби. По 13 точки пък имаха Евгени Хаджирусев и Йордан Минчев, който добави и 7 асистенции и 6 борби. Левскарите вкараха 10 тройки срещу 4 за съперника, което им даде сериозно предимство.

За домакините силно с 27 точки и 10 борби се включи Андрей Иванов, а 10 точки отбеляза Виктор Серафимов.