Ботев не остави шанс на Черно Море в Коматево

16:04, 13 мар 16 / Спорт 25 257 Шрифт:
Ботев Пловдив надви Черно Море на собствения си стадион в Коматево. "Канарчетата" бяха по-добрият отбор и заслужено се поздравиха с победата. В 30-ата минута на срещата Милен Гамаков даде предимство на Ботев с първия гол в двубоя. По този начин той прекъсна негативната си серия от близо една година без отбелязано попадение. Радостта на пловдивчани обаче не трая дълго, защото съвсем скоро Симеон Райков изравни резултата след изпълнение на пряк свободен удар. Така първото полувреме завърши при равенство, с по един гол за двата отбора.

След почивката жълто-черните взеха инициатиата и отново поведоха в 63-ата минута, след като Лъчезар Балтанов се разписа от дузпа. След точно пет минути Балтанов отново опъна мрежата на Черно Море и на практика сложи край на интригата в мача. Срещата завърши без повече голове и Ботев се поздрави с успех – 3-1.