В здрав мач Шумен загуби от Чавдар Троян

19:36, 13 мар 16 / Спорт 25 293 Шрифт:
Отборът на Шумен записа загуба с 51:58 от Чавдар Троян в мач от първата шестица на А група при мъжете.

Двата отбора изиграха здрав мач в препълнената с публика зала „Младост”, а Чавдар стигна до обедата след като направи по-малко грешки в нападение.

Чавдар записа шеста победа изапази първа позиция в класирането.

Домакините започнаха добре мача и поддържаха лека преднина в първата част, но в последните секунди Чавдар обърна резултата и поведе с 4 точки след 10 минути.

От там нататък гостите не позволиха на шуменци да обърнат мача. Чавдал успя да поддържа преднина от 6 до 8 точки. На моменти Шумен стопяваше разликата до 4 точки разликата, но повече от това не успя да намали и загуби двубоя. В края на мача за по  нарушения терена напуснаха и двама от основните играчи на домакините Атанас Колев и Янко Янков.

И двата отбора показаха много слаб процент при стрелбата – елементът, който реши мача.

Победителите от Троян завършиха мача с 34% успеваемост под коша, а Шумен едва с 25%.

За Шумен Димитър Янчев бе  най-резултатен с 22 точки, а Андрей Иванов записа дабъл-дабъл от 15 борби и 11 точки.

За Чавдар Радослав Кочев отбеляза 13 точки и записа 9 борби, Данаил Христов също записа 13 точки и 10 борби.