Фрегата – Бургас взе сребърната купа на България по хандбал за мъже

18:55, 20 мар 16 / Спорт 25 283 Шрифт:
Хандбален клуб  Фрегата – Бургас отстъпи пред Локомотив – Варна във финалния мач от Купата на България, който се игра в спортна зала „Младост”. Гостите надиграха домакините с 28:21 (17:7)

В първото полувреме Фрегата допусна Локомотив да доминира, но успя да се върне в играта във вторите 30 минути и да вдигне публиката на крака. Въпреки възторжените викове на феновете обаче, бургазлии не успяха да стопят разликата от 7 гола и заеха второто място на почетната стълбичка.

Кметът Димитър Николов връчи купата на победителя в турнира, както и медалите на отборите.

В талисман на Фрегата се превърна детето на левия гард на тима Димитър Петков. То бе неотлъчно до баща си при награждаването и също, като него, получи медал от кмета.