Помориец стана републикански вицешампион по канадска борба

19:44, 29 мар 16 / Спорт 25 398 Шрифт:
Емил Илчев от Поморие стана републикански вицешампион по канадска борба. Състезателят на клуб „Железни ръце” взе второто място на лява ръка в категория „мъже до 100 кг”, а на дясна ръка зае почетната трета позиция. Съотборникът му Кирил Камиларов също завоюва третото място на дясна ръка при „младежите до 70 кг”. Другият представител на „Железни ръце“ Фабиен Башев остана на крачка от медалите в категория „мъже до 90 кг”.

Над 300 състезатели от 35 спортни клуба в страната се събраха в Благоевград, за да премерят сили в рамките на 20-то Държавно първенство по канадска борба. Юбилейното първенство бе едно от най-оспорваните до момента, като много добра подготовка демонстрираха спортисти от всички дивизии.