Варненци обраха медалите на оранжевия и зеления корт

09:34, 06 юни 16 / Спорт 25 297 Шрифт:
33 момчета и 9 момичета участваха в регионалния турнир „Тенис 10“ на кортовете на „Черно море Елит“. Децата до 8 години се състезаваха на оранжевия корт, а тези до 10 години – на зеления. Бъдещите шампиони бяха от ТК „Черно море Елит“ (Вн), ТК „Супер Спорт“ (Вн), ТК „Тича“ (Вн), ТК „Приста 2001“ (Русе), ТК „Дулово“, ТК „Младост“ (Вн), ТК „Велто“ (Вн), ТК „Шумен“, ТК „Плевен-90“.

При момичетата до 8 години побeдителка стана Катя Ходжаева от „Черно море Елит“, на второ място се класира Олга Кочеткова („Младост“). Третото място остана за Катрин Иванова („Черно море Елит“).

При момчетата от същата възрастова група първи стана Иван Иванов от „Черно море Елит“, който победи Александър Митев („Приста 2001“) с 4:1, 4:0, а на трето място останаха Л. Чакъров и К. Гамов.

При 10-годишните момчета победител е Павел Маринов („Супер Спорт“), който надделя над Даниъл Спасов („Черно море Елит“) с 4:1, 4:1. На третото място се наредиха Петър Йорданов („Шумен“ и Тодор Гергинов („Велто“).

При момичетата първото място след оспорван двубой зае Никол Николова от „Тича“, която победи Йоанна Константинова („Плевен-90“) с 5:4, (6), 4:1. Третото място тук си поделиха двете състезателки на „Черно море Елит“ Соня Илиева и Естела Иванова.