Франция надви Румъния с 2:1 в първия мач от Евро 2016

00:10, 11 юни 16 / Свят 25 247 Шрифт:
Националният отбор на Франция победи Румъния с 2:1 в първия мач от Европейското първенство по футбол. Битката беше зрелищна, като първият гол в срещата беше отбелязан от Оливие Жиру в 58-ата минута с глава, когато се възползва от лоша намеса Татарушану.

Голмайсторът на Арсенал изправи препълнените трибуни на "Стад дьо Франс" с първото попадение на 15-то европейско първенство.

Гостите възстановиха равенството от дузпа в 65-ата минута, когато Богдан Станку бе точен от дузпа. Пайе с уникален гол в 89-ата минута донесе победата на "петлите".

Преди срещата да започне първенството беше открито от пищна церемония. Канкан, изпълнения на Давид Гета и стотици военни самолети в небето бяха само част от цветния старт на Евро 2016.