Словакия победи Русия, „Сборная“ пред отпадане от Евро 2016

17:53, 15 юни 16 / Свят 25 293 Шрифт:
Отборът на Словакия постигна изключително ценна победа във втория си мач от Европейското първенство по футбол. Марек Хамшик и компания надделяха с 2:1 над Русия и поставиха под сериозна въпросителна класирането на „Сборная“ напред в турнира.

Словаците решиха всичко в своя полза още на полувремето. В 32-ата минута Владимир Вайс завърши добра атака на тима си и откри резултата. В самия край на първата част звездата на отбора Марек Хамшик покачи на 2:0 грешка на руската защита и страхотен удар по диагонал.

През второто полувреме „Сборная“ направи всичко възможно да се върне в мача и стигна до почетно попадение. В 80-ата минута Денис Глушаков реализира с глава за крайното 1:2.

По този начин Словакия е вече с три точки след първите си два мача, като в последната си среща от груповата фаза се изправя срещу Англия. Русия пък са само с точка и ще се борят за място на 1/8-финалите срещу Уелс. Двата британски отбора се срещат утре.