„Моряците“ се справиха с ЦСКА, на полуфинал са (снимки)

15:43, 17 юни 16 / Спорт 25 337 Шрифт:
Набор 2001 на „Черно море“ отстрани ЦСКА по пътя към финала на държавното първенство в тази възраст. „Моряците“ на Мартин Христов и Тодор Каменов победиха с 3:1 „армейците“ във Варна и след нулевото равенство в първия четвъртфинален двубой продължават в следващия етап на надпреварата.

Варненци започнаха вихрено мача на стадиона под Аспаруховия мост. Още в 10-ата минута Иван Иванов откри резултата, след като капитанът Мартин Минчев му свали отлично топката. В 18-ата минута Тугай Неджед покачи на 2:0 с ефектен удар от въздуха, а в 25-ата Минчев довърши „армейците“ с третото попадение. В самия край на полувремето „червените“, водени от Сашо Борисов, се възползваха от груба грешка в отбраната на „моряците“ и стигнаха до почетен гол.

След почивката темпото спадна и резултатът се запази. Треньорският тандем на варненци е доволен от показаното на терена най-вече през първото полувреме и похвали момчетата за старанието и себераздаването им.

Жребият за полуфиналите ще бъде теглен в понеделник.

„Черно море“: Иван Дичевски, Ангел Игнатов, Даниел Стоянов, Дамян Дамянов, Мердин Адем, Кристиян Парашкевов, Християн Фоти, Велислав Василев (55 - Филип Иванов), Иван Иванов (50 - Павел Георгиев), Тугай Неджед (64 - Николай Караиванов), Мартин Минчев (68 - Емре Сезим)