Италия се класира за 1/8-финалите на Евро 2016 след победа над Швеция

17:50, 17 юни 16 / Свят 25 283 Шрифт:
Италия се класира за 1/8-финалите на Европейското първенство по футбол във Франция. На стадиона в Тулуза "Скуадра адзура" победи с 1:0 Швеция и вече мисли за елиминационните срещи.

Двубоят беше изключително здрав и равностоен, като липсваха сериозни голови положения. За шведите с пропуски се отличи звездата Златан Ибрахимович, а за Италия – Грациано Пеле и Флоренци.

В 82-ата минута Джакерини центрира от ляво, а Марко Пароло успя да засече паса му с добър удар с глава. Топката обаче се удари в напречната греда. Това обаче сякаш показа какво ще се случи малко по-късно.

В 90-ата минута Италия стигна до ценните три точки. Едер се възползва от грешка в шведската защита и след добър пробив успя да реализира единственото попадение в мача.

С успеха Италия вече има 6 точки преди последната си среща срещу Ирландия. Швеция остава с една точка и се нуждае от задължителна победа срещу Белгия в последния си двубой.