Хърватия изпусна победата срещу Чехия след дузпа в добавеното време

21:04, 17 юни 16 / Свят 25 249 Шрифт:
Националните отбори на Чехия и Хърватия завършиха при резултат 2:2 във втория мач от Група D на Европейското първенство по фубтол, провеждащо се във Франция.

Хърватите поведоха с два гола на Иван Перишич (37) и Иван Ракитич (59). Точен за чехите бе Милан Шкода в 76-та минута, а точката донесе Томаш Нецид след дузпа, отсъдена в 3-ата минута на добавеното време на двубоя.

Десет минути преди края на редовното време срещата бе прекъснат заради хвърлени факли и бомбички на терена от страна на хърватските запалянковци. Това бе и причината главният съдия от Англия Марк Клатънбърг да даде почти 10-минутно продължение на мача.

След равенството двата отбора имат по 3 точки заедно с тима на Испания, които по-късно излизат срещу отбора на Турция. Южните ни съседи са все още в търсене на първа точка на европейското първенство.