Шуменката Анелия Карагьозян спечели първото място на Обиколката на Витоша

10:18, 19 юни 16 / Спорт 25 561 Шрифт:
Анелия Карягьозян от шуменския велоклуб „Илчов баир” бе най-бърза при жените и спечели първото място на Обиколката на Витоша съобщава sofia2018.bg.  Трета завърши друга шуменка Лили Ангелова.

1500 колоездачи стартираха в Обиколката на Витоша.

Анелия Карагьозян успя да обиколи с велосипед Витоша за 5.12:11 ч. Пет минути след нея финишира македонката Анита Великовска от „Оксижен Скопие“, а Лили Ангелова завърши за 5.27:09 ч.

„Много се радвам, че в тази жега, при тези не леки условия финиширах първа. Имам още няколко победи в Обиколката на Витоша. Трудно изпитание за всеки, но си заслужава. Радостна, е че толкова много хора има на старт и всяко година стават все повече,“ каза победителката при жените Анелия Карагьозян.

При мъжете победител стана Бойко Танчев от „Мамут“, който измина разстоянието от 96 км за 4.01:57 часа или със средна скорост 23 км/час. Втори, на 7 секунди след шампиона финишира Димитър Михайлов от „Янтра-Исполин“, а трети с 4.03:10 ч. е Илко Илков, също от „Мамут“, който водеше до 70-ия км, но след това допусна да бъде изпреварен.

33-ото издание на едно от най-масовите и популярни спортни събития тази година е част от инициатива „София – Европейска столица на спорта“ и отново даде възможност на обичащите активния начин на живот да отправят поредното сериозно предизвикателство към сабите себе си.

Началото на Обиколката бе дадено от общинските съветници Татяна Георгиева – председател на Комисията за децата, младежта и спорта към СОС и Анатоли Илиев – организационен секретар на София2018. Огромната колона колоездачи се източваше през старта повече от 8 минути към бул. „България“ в посока Бояна и после по пътя към Златните мостове.

Тази година сред участниците има представители на 21 държави. На старт  застанаха състезатели от Русия, Перу, Индия, Ирак, Португалия, САЩ, като най-многобройни бяха спортистите от Франция. При колоездачите имаше участници от далечна Индия, шестима французи, четирима германци и състезатели от Белгия, Холандия, Испания, Португалия и др.