Ансамбълът ни извоюва бронзови медали на европейското по гимнастика

17:40, 19 юни 16 / Спорт 25 301 Шрифт:
Ансамбълът ни по гимнастика спечели трето място на съчетанието с обръчи и бухалки на финала на Европейското първенство по гимнастика в Израел. С 18 137 точки българките стигнаха до стълбичката на победителите въпреки трагичния инцидент със съотборничката им Цветелина Стоянова. В началото на седмицата тя падна от шестия етаж на блока, в който живее. Състоянието на Цвети все още е тежко.

Първи в класирането са отборът на Израел, а със сребро се окичиха гимнастичките от Испания.

По-рано днес „златните момичета“ останаха четвърти във финала на пет ленти. Грациите ни изиграха съчетанието си без грешки, а на финала по лицата на момичетата имаше и леки усмивки.

Съставът ни получи оценка от 18.066. Златните медали са за Беларус, които получиха оценка от 18.516 т. Втори е ансамбълът на домакините от Израел с 18.400 т., а трети е Испания с 18.133 т.