Франция и Швейцария се класираха за осминафиналите след нулево равенство

23:57, 19 юни 16 / Свят 25 228 Шрифт:
Домакинът на Европейското първенство по фубол Франция и отборът на Швейцария завършиха третия мач от Група „А“ при резултат 0:0. Въпреки че двата отбора не успяха да се победят, те се класират за следващата фаза на турнира.

Най-опасното положение в мача дойде в 17-ата минута, когато Поул Погба уцели напречната греда след мощния удар. В заключителни минути от мача пък останаха съмнения за дузпа в полза на Швейцария.

Двата тима ще очакват да разберат своите съперници. Те ще станат ясни след изигравенето на последните двубой в Група „С“. Там за място на осминафиналите се борят отборите на Германия, Полша и Северна Ирландия.

Франция завършва представянето си в групата на първо място със 7 точки – две победи и един равен. Швейцарците са втори с 5 точки – една победа и два хикса.