Шахматистите на "Спартак Плевен 21" с добро класиране на Държавното първенство за мъже и жени

07:28, 20 юни 16 / Спорт 25 291 Шрифт:
Шахматистите на "Спартак Плевен 21" се представиха много добре на Държавното отборно първенство за мъже и жени. Това съобщиха от управата на клуба и уточниха, че и двата тима са сред първите шест в класирането.

В надиграването при мъжете участваха 20 тима от страната, като сред състезателите имаше 16 гросмайстори и 20 международни майстори. Плевенчани завършиха на шесто място, а шампиони станаха ЧесБомб (Пловдив).

При жените конкуренцията бе по-малка, като участваха 10 тима. Играха 5 гросмайсторки и 10 международни майсторки. Плевенските дами също станаха шести, а със златните медали се окичиха жените на "Бургас 64".

От "Спартак Плевен 21" определиха класирането като сериозен успех за плевенския шахмат.