Португалия е първият полуфиналист на Евро 2016 след дузпи срещу Полша

00:43, 01 юли 16 / Свят 25 283 Шрифт:
Пропуск на дузпа от поляка Якуб Блашчиковски прати Португалия на полуфинал на турнира Евро 2016.

Португалия и Полша се изправиха в ожесточен футболен сблъсък за определяне на първия полуфиналист на Европейското първенство. Мачът, който се проведе на „Стад Велодром“ в Марсилия, завърши с равенство 1:1 в редовното време. Последваха две продължения по 15 минути, в които топката не успя да се пренесе във вратата на един от отборите. Резултатът беше решен от дузпи.

Двата гола бяха отбелязани в първото полувреме. Резултатът бе открит още във втората минута от капитана на поляците Роберт Левандовски. В 32-та минута 18-годишният Ренато Санчес  финтира играч на Полша, после пусна към свой съотборник, който му върна на двойно подаване, последва нов финт и удар на Санчес от границата на наказателното поле във вратата на противника.

Във второто полувреме играта беше повече отбранителна. Главен рефер на мача е Феликс Брих от Германия.

Ето и съставите на двата отбора:

Полша: Лукаш Фабиански, Камил Глик, Артур Йенджейчек, Михал Паздан, Лукаш Пишчек, Кжищоф Мачжински, Гжегож Криховяк, Камил Гросицки, Якуб Блашчиковски, Аркадиуш Милик, Роберт Левандовски.

Португалия: Руи Патрисио, Елисеу, Пепе, Жозе Фонте, Седрик Соареш, Жоао Монтиньо, Уилиам Карвальо, Ренато Санчес, Адриен Силва, Кристиано Роналдо, Нани.

За последно Португалия и Полша се срещнаха в контрола през 2012 г. във Варшава при резултат 0:0.