15-годишните „моряци“ се разминаха с купата от държавното след дузпи

09:05, 01 юли 16 / Спорт 25 319 Шрифт:
Набор 2001 на „Черно море“ спечели среброто от държавното първенство. „Ботев“ (Пловдив) стана шампион, след като се наложи с 5:3 след дузпи (1:1 в редовното време) на финала, който се игра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново.

„Моряците“ откриха резултата с куриозен гол. Кристиян Парашкевов шутира директно от пряк свободен удар от около 35 метра. Вратарят Марио Усков явно не беше подготвен или пък подцени ситуацията. Преди това два пропуска направи Кристиян Добрев от „Ботев“ - в 5-ата и 12-ата минута. Особено втората ситуация беше идеална - нападателят се освободи от защитата на „Черно море“, но шутира в аут.

Малко след гола „канарчетата“ изтърваха отново - този път чрез Иван Василев. В края на полувремето Добрев обаче едва не изравни. Вратарят на варненци Иван Дичевски излезе напред и изби топката с глава в тъч. „Жълто-черните“ реагираха бързо и Добрев пробва удар от над 40 метра, но топката с малко прехвърли рамката.

В 55-ата минута Кристиян Добрев вкара страхотен гол, като си проправи път към вратата и порази горния десен ъгъл на Дичевски. Малко преди това Димитър Пройчев удари греда за „Ботев“ от свободен удар, отсъден заради нарушение на вратаря Иван Дичевски срещу откъсващия се Добрев. Пловдивчани атакуваха, но варненци се справяха с положението.

„Канарчетата“ понесоха удар преди дузпите - Добрев получи контузия и беше заменен. Въпреки това те имаха късмет в рулетката на 11-метровите удари и вдигнаха купата.

Директорът на школата Емануел Луканов коментира, че младите футболисти са играли силно, но късметът им е изневерил.

„Черно море“: Иван Дичевски, Ангел Игнатов, Даниел Стоянов, Мердин Адем (Никола Караиванов), Дамян Дамянов, Велислав Василев, Христиан Фоти, Кристиян Парашкевов, Тугай Неджет, Иван Иванов (Филип Иванов), Мартин Минчев - капитан