"Дунав" с равенство в третата контрола

21:23, 02 юли 16 / Спорт 25 513 Шрифт:
Футболистите на "Дунав" записаха равенство в третата контрола от лятната подготвка за първия си сезон в елита след 25-годишно прекъсване.

Както вече съобщихме, "драконите" направиха 1:1 в 120-минутна проверка в Стара Загора с местния "Берое" и отстъпиха с 2:3 на "Левски" София в Правец.

Днес дунавци завършиха 1:1 със "Септември" София. Веселин Великов започна с Евгени Александров на вратата и пред него Георги Кременлиев, Михаил Милчев, Дарко Стоянов, Антон Огнянов, Диян Димов, Светослав Читаков, Юлиан Ненов, Николай Колев, Янислав Иванов, Мирослав Будинов.

Русенският състав започна прекалено спокойно срещата. Това обаче му направи лоша шега и на почивката той отстъпваше с 0:1 след попадение на Петър Василев в 36-ата минута.

След подновяването на играта дунавци заиграха по-добре и създадоха поне 3-4 положения за отбелязване на гол. Най-активен в русенската атака бе Мирослав Будинов. Все пак Васил Шопов успя да материализира превъзходството на "драконите" и оформи крайното 1:1 в 65-ата минута.

След тази контрола "Дунав" се връща в Русе и след кратко възстановяване в неделя пътува за втория си лагер в Тетевен.