"Дунав" надделя над "Нефтохимик" в Бургас за първи успех след завръщането в елита

20:52, 05 авг 16 / Спорт 25 393 Шрифт:
"Дунав" победи "Нефтохимик" с 2:1 в среща от втория кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Лазур" в Бургас.

Юлиан Ненов отбеляза първия гол за отбора, носещ името на голямата европейска река, в елита след 25-годишно прекъсване. Центриране отдясно на Искандар Джалилов бе отклонено в наказателното поле на домакините от Мирослав Будинов към Юлиан Ненов и младежкият национал прониза опитния страж Стоян Колев за 0:1 в 9-ата минута.

10 минути по-късно резултатът вече бе 2:0 за "драконите". Михаил Милчев бе намерен с центриране от пряк свободен удар отдясно и засече топката с рамо, пращайки я в мрежата на "Нефтохимик". При попадението останаха съмнения за засада.

До края на първото полувреме дунавци имаха още шансове, като Антон Огнянов, Мирослав Будинов и Диян Димов не успяха да направят резултата класически.

След почивката "шейховете" овладяха играта, докато гостите разчитаха изцяло на контраатаки.

Натискът на домакините даде резултат и Живко Петков върна едно попадение в 83-ата минута, но то не бе достатъчно и "Дунав" се поздрави с крайния успех.

"Дунав" Русе: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Тейнур Марем, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Юлиан Ненов (82 мин. - Спас Георгиев), Антон Огнянов (60 мин. - Николай Колев), Васил Шопов (68 мин. - Бранимир Костадинов), Мирослав Будинов.