„Лудогорец” прегази „Ботев” (Пловдив) с 4:1 в домакински мач

23:32, 06 авг 16 / Спорт 25 369 Шрифт:
„Лудогорец” победи на собствен терен  „Ботев” (Пловдив) с 4:1 в мач от втория кръг на Първа лига. Това съобщава спортният сайт sportal.bg.

Гостите откриха резултата във втората минута, когато Стенио засече с глава центриране от корнер и от 4-5 метра вкара на излезлия неразчетено Милан Борян.

След попадението домакините пресираха своя опонент в неговата половина и успяха да изравнят в 9 минута, когато Марселиньо изведе великолепно Сисиньо сам срещу Георгиев и футболистът от разградския отбор изравни.

В 19-ата минута орлите осъществиха пълен обрат, а автор на втория гол за домакините стана Марселиньо, разписал се след брилянтен удар от пряк свободен удар.

Шампионите продължиха да доминират и до края на полувремето стигнаха до още един гол. При поредна атака отдясно топката бе подадена към Сисиньо, който си я пое, но Костадин Стоянов го фаулира и реферът Николай Йорданов отсъди дузпа, която Клаудиу Кешеру без проблем реализира.

След почивката „Лудогорец” продължи да доминира. В 53-ата минута бърза атака на орлите завърши с брилянтно центриране отляво на Мисиджан към Кишада, който овладя топката и с мощен шут от десетина метра покачи на 4:1.

В 70-ата минута и Мисиджан можеше да запише името си сред голмайсторите, но пропусна да вкара от 6-7 метра

Така мачът на „Лудогорец арена” приключи с разгромна победа на орлите над „Ботев” (Пловдив).