„Драконите“ изядоха и „орлетата“

23:15, 12 авг 16 / Спорт 25 344 Шрифт:
„Дунав“ победи с 1:0 „Пирин“ Благоевград в мач от третия кръг на Първа лига. Това бе първа срещу между двата отбора от 13 години насам. Статистиката допреди това не бе особено добра за русенския тим, но това не попречи на жадния за успехи отбор, носещ името на голямата европейска река, да постигне нова победа в елита.

„Драконите“ започнаха по-добре. Още в първите минути Антон Огнянов и Атанас Атанасов бяха много активни отляво, като след техни центрирания Васил Шопов остана близо до целта. Гостите от своя страна рачитаха предимно на контраатаки, като при най-опасното им положение изстрел на Станислав Костов мина от външната страна на дясната греда.

След 20-ата минута домакините преотстъпиха за кратко инициативата на „Пирин“.

В 28-ата минута обаче удар на Антон Огнянов бе избит не особено добре от Аргилашки, но последвалата добавка на Мирослав Будинов бе спасена.

3 минути по-късно при едно от редките си включвания отдясно Юлиан Ненов откри резултата. Той проби в наказателното поле на съперника и опита центриране, но бранител изби топката, която попадна отново в младежкия национал, който с точен диагонален шут направи 1:0.

До края на първото полувреме Диян Димов и Будинов опитаха своя шанс, но не успяха да преодолеят Аргилашки.

След подновяването на играта „драконите“ отново бяха по-активни. В 53-ата минута Васил Шопов проби отляво и стреля опасно, но отново благоевградският вратар спаси вратата си. В 60-ата минута и гредата попречи на „Дунав“ да отбележи след изстрел на Огнянов отляво. Отново гредата спря и Юлиан Ненов в последните минути.

Така след първите си три мача в елита след 25-годишно прекъсване „драконите“ вече има актив от 7 точки и голова разлика 3:1.

Във втория кръг на Първа лига те гостуват на „Локомотив“ Горна Оряховица в Пловдив на 19 август, петък, от 19 ч.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Тейнур Марем, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Юлиан Ненов, Антон Огнянов, Васил Шопов (61 мин. - Бранимир Костадинов (76 мин. - Николай Колев)), Мирослав Будинов.

„Пирин“ Благоевград: Георги Аргилашки, Александър Башлиев, Александре Ханс, Румен Сандев, Кристиян Кощрна, Стилиян Николов, Орлин Старокин (74 мин. - Антон Костадинов), Тони Тасев (46 мин. - Илия Димитров), Димитър Благов (46 мин. - Дани Младенов), Станислав Костов, Владислав Златинов.