Милица Мирчева завърши 108-ма на маратона в Рио

20:12, 14 авг 16 / Спорт 25 390 Шрифт:
Милица Мирчева завърши на 108-о място от стартирали общо 157 състезателки в маратона на олимпийските игри в Рио де Жанейро. 22-годишната ни представителка от Добрич пробяга разстоянието за 2:51:06 часа и влиза в историята като първата българка, участвала в маратона на най-престижния спортен форум.

Класическата дистанция от 42 км и 195 м най-бързо покори Джемима Сумгонг (Кения), която приключи с време 2:24:04 и завоюва златния медал в състезанието. Титлата е първа за страната от Олимпиадата.

На втора позиция, само на девет секунди зад победителката, остана представителката на Бахрейн Юнис Кируа (2:24:13), а с бронза се окичи Маре Диаба (Етиопия). Специалистката в дългите бягания завърши на 26 секунди зад шампионката.

Сумгонг изпревари Кируа в последния километър и до края удържа преднината си, след като лекоатлетиката от Бахрейн не събра достатъчно сили, за да направи атака в последните метри. Общо 24 състезателки не успяха да завършат маратона.