Медали за колоездачи от Търговище

18:02, 16 авг 16 / Спорт 25 490 Шрифт:
С цял куп медали се прибраха колоездачите на спортен клуб „Вариант 5” от Държавното първенство по колоориентиране, което се проведе край Велико Търново.

На проявата участваха 330 състезатели от страната. 31 пък бяха състезателите на „Вариант 5”, взели участие във всички възрастови групи.

В спринтовата дистанция в с.Самоводене златото спечелиха Ивайло Цонев, Петър Тодоров и Десислава Димова. Сребърни медали за Бетина Бонева,Цвета Илиева и Николай Стилев. Бронзов медал спечели Диан Димов.

На дългата дистанция златни отличия взеха Петър Тодоров и Десислава Димова. Сребро за Калоян Петров и Здравко Овчаров. Бронзови медали за Яна Илиева,Цвета Илиева и Николай Стилев.

В щафетните бягания златни медали спечелиха 12-годишните момичета Ренета Ненкова, Анжела Василева и Яна Илиева. Сребърни медали завоюваха 14- годишните Ивайло Цонев, Пламена Христова и Калоян Петров, 18- годишните момичета и момчета Александрина Илиянова, Цвета Илиева и Бетина Бонева, Димитър Делев, Йоан Петков и Здравко Овчаров и 35- годишните мъже Александър Василев, Николай Ненков и Диан Димов.