Кметът ще се срещне с олимпийката от Добрич Милица Мирчева

07:38, 18 авг 16 25 279 Шрифт:
Кметът на Добрич Йордан Йорданов ще се срещне в 10.15 ч. с единствения спортист от Добрич, който участва в летните Олимпийски игри, Милица Мирчева.

22-годишната атлетка от Добрич постигна исторически финал за България, след като завърши маратонското бягане на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Въпреки контузиите, които я мъчат през сезона, тя се нареди на 108-о място с най-доброто си постижение за сезона от 2.51:06 ч.„Исках да напиша моята история за България, независимо от всичко“ – сподели от Рио красивата ни бегачка.

На старта на 14.08.2016 г.застанаха общо 157 състезателки, 133 от които завършиха класическата дистанция от 42,195 км.22-годишната ни състезателка бе най-младата от всички, а освен това стана и първата българка, която участва на маратон на Олимпиада.