В Югозападния университет празнуват олимпийския медал на Елица

16:09, 18 авг 16 / Спорт 25 432 Шрифт:
Елица Янкова, която завоюва бронзов медал на Олимпийските игри по борба в категория до 48 килограма, е студентка в Югозападния университет в Благоевград.

Елица ще бъде тази есен второкурсничка в специалност "Спорт", информираха от Ректората на висшето училище.

Специални поздравителни адреси са подготвени от ръководството на ЮЗУ "Неофит Рилски", където с гордост отчетоха постиженията на Елица Янкова.

Олимпийският медал е най-големият успех в кариерата на Елица, която тази година спечели бронз на Европейското първенство в Рига, а миналата година на Европейските игри в Баку се класира втора.

Успех на олимпийските игри постигна и другата възпитаничката на Югозападния университет "Неофит Рилски" Ивет Лалова.

Българската спринтьорка зае осмото място във финала на 200 м на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Тя завърши за 22.69 сек.