Наш борец остава в битката за бронза на Олипиадата в Рио

22:44, 19 авг 16 / Спорт 25 269 Шрифт:
Българинът Владимир Дубов ще се бори за бронзов медал в Рио де Жанейро. Нашият борец загуби с 4:8 технически точки от Владимер Кхинчегашвли (Грузия) своя полуфинал на Олимпиадата в категория до 57 килограма.

Дубов стартира ударно и поведе с 4:0, а след това водеше след първата част с 4:2. 24 секунди преди края при 4:4 Дубов опита атака, за да може да си върне предимството, но Кхинчегашвили го хвърли и се класира на втори пореден финал под петте преплетени кръга, след като загуби битката за златото в Лондон през 2012 година.

Преди това Дубов буквално разби първо Даниел Денис (САЩ) и Иван Гуйдя (Румъния), като спечели двете срещи още през първата третина.

Бронзовият медалист от световното първенство в Лас Вегас бе безгрешен срещу своя съперник, като срещата завърши след едва 89 секунди. Реферът даде победата на Дубов след 10:0, а след това бе добавена още една точка към актива на родния борец, след като протестът на щаба от САЩ не бе одобрен.

Родният състезател разби Иван Гуйдя (Румъния) на четвъртфиналите, след като го тушира при аванс от 10:0 след малко повече от две минути.