Плевенчанката Невяна Владинова категорично се класира за финал

16:44, 20 авг 16 / Спорт 25 388 Шрифт:
С четири перфектни изигравания плевенската състезателка Невяна Владинова се класира категорично за финала в индивидуалния многобой по художествена гимнастика, заемайки шестото място в квалификацията, съобщи БНР.

С последното си съчетание на лента в петъчната програма Владинова записа оценка от 17.800 и постигна сбор от 70.966.

Преди това българката получи 17.666 на обръч, 17.700 на топка и 17.800 на бухалки.  Владинова се нареди сред десетте най-добри на индивидуалния турнир по художествена гимнастика на Олимпийските игри. Личен треньор на Владинова е Бранимира Маркова.

В събота финалното състезание в многобоя започва отначало от 21.20 ч. до 23.45 ч. българско време. Стартира се от нулата, без да се зачитат оценките от квалификацията. На финала ще участват заелите първите десет места в квалификацията. Владинова ще играе с последния номер 10.