Борислав Новачков отпадна от надпреварата по борба в Рио

16:01, 21 авг 16 / Спорт 25 358 Шрифт:
Последният български представител в турнирите по борба на Олимпийските игри в Рио - Борислав Новачков, отпадна от надпреварата в категория до 65 кг., съобщава dnevnik.bg.

На осминафиналите той бе победен от пуерториканеца Франклин Гомес с 4:7. Сега за българина остава надеждата, че Гомес ще се класира за финал и ще го изтегли на репешаж за бронзов медал.

Новачков успя да поведе с 4:1 половин минута след началото на втората част, но допусна няколко грешки и позволи на съперника си да стигне до пълен обрат.

По-рано Новачков в квалификационния кръг отстрани Мейсам Аболфази Насири от Иран след динамична битка, завършила 10:7 в негова полза.

42 секунди след началото на двубоя българинът поведе с 4:0 и задържа преднината си до края на първата част. Шампионът на Азия бързо намали след почивката, но при контра атака на Новачков съдиите отново отсъдиха две точки в негова полза за 6:2.

Минута преди края на мача иранецът намали до 5:6, а след разменени атаки резултатът стана 8:7 за Новачков.