България отвя Армения с 3-0 за Купа Дейвис

17:28, 06 апр 17 / Спорт 25 239 Шрифт:

България спечели с 3-0 двубоя с Армения от Група „А” на БНП Париба Купа „Дейвис” (III група, зона „Европа”). Класическото измерение на резултата оформиха Александър Лазаров и Тихомир Грозданов, които в срещата на двойки надвиха с 6-1, 6-2 Микаел Качатрян / Седрак Качатрян. Срещата продължи едва 38 минути. Това информира БГНЕС.

Преди тях, чисти победи в двубоите на единично постигнаха Димитър Кузманов и Александър Лазов. Благодарение на успеха България оглави временното класиране в групата. В петък момчетата на капитана Тодор Енев ще се изправят срещу Гърция в директна битка за място на полуфиналите в събота.

„Влязохме добре в мача, с всеки изминал гейм се чувствахме все по-добре и мисля, че беше нормално да победим с толкова изразителен резултат”, коментира Грозданов след успеха на двойки.

„Най-важното е, че имахме настроение и се забавлявахме. Когато си психически добре подготвен е лесно да победиш”, каза Лазаров.